Jak obstawiać zakłady bukmacherskie – Jak grać ?

Każdy z Nas, z pewnością słyszał o zakładach sportowych. Jednak nie każdy z Nas wie, jak w nie grać. Co kryje się za typem zakładu? Jak grać u bukmachera? Jak obstawiać zakłady bukmacherskie? Jakie konsekwencje może mieć obstawianie zakładów? Czy zakłady bukmacherskie są legalne? Czy istnieją naprawdę realne szanse na wygraną? Jak rozliczany jest zakład sportowy?

W tym artykule dowiesz się wszystkiego!

Zacznij od zakładów sportowych – unikaj błędów początkujących

Na początku należy zawsze skupiać się na zabawie. Oprócz zabawy pomaga także szczypta zainteresowania rachunkiem prawdopodobieństwa i logiczny sposób myślenia. A ponieważ początki z reguły bywają trudne, nie powinieneś przeznaczać na to nowe hobby zbyt dużej ilości kapitału. Celem gry na początku typowania zakładów bukmacherskich jest sprawdzenie, czy to Ci odpowiada. Bo co może być gorszego niż konieczność pogrzebania wszystkich nadziei już na samym starcie i strata ciężko zarobionych pieniędzy

Na samym początku musisz zdecydować, jakie dyscypliny najbardziej Cię interesują. Nie ma sensu byś próbował swoich sił w zakładach konnych, skoro nie znasz się na tym!

Jakie wydarzenia warto obstawiać u bukmachera?

Niektórzy są bardzo zainteresowani piłką nożną, podczas gdy inni doskonale znają się na tenisie. Ogromną zaletą jest znajomość określonej dyscypliny sportu. Granie nawet w piłkę nożną lub tenisa na poziomie klubowym również zwiększa szanse na sukces w zakładach sportowych. Jeśli tak nie jest, nadal istnieją sposoby na zdobycie tej wiedzy. Duże zainteresowanie w połączeniu z intensywną analizą dyscypliny i aktualnej sytuacji z pewnością zaprocentuje wygraną.

Koszty typowania zakładów bukmacherskich

Jeśli jesteś zdecydowany na typowanie zakładów bukmacherskich, powinieneś wybrać dobrego bukmachera. W Polsce, najbardziej znanymi dostawcami usług bukmacherskich w formie stacjonarnej są Totolotek, Fortuna i STS, jednak nie należy martwić się koniecznością każdorazowego udawania się do punktu zakładów bukmacherskich. Wszystkie wyżej wymienione firmy posiadają możliwość typowania wydarzeń on-line, co jest bardzo wygodnym.

Oprócz polskich bukmacherów, w Internecie nie trzeba długo szukać, by znaleźć dziesiątki bukmacherów działających on-line.

To, jakiego bukmachera wybierzesz, nie ma wpływu na minimalne wartości zakładów, ponieważ u bukmacherów działających on-line, najtańszy zakład możesz nabyć już za kwotę 1 PLN.

Pamiętaj, że wpłacana kwota nie powinna być obciążeniem dla Twojego budżetu domowego, w przypadku jej straty. Zawsze musi być ona proporcjonalna do rzeczywistego prawdopodobieństwa wygranej. Warto również zapisywać szczegóły przeprowadzonej analizy, by mieć w przyszłości rozeznanie na temat dokonanego wyboru.

Naucz się rozumieć kursy bukmacherskie

Patrzysz na tabele z kursami i nie wiesz co one oznaczają? Pomożemy Ci! Kurs 1,5 dla Drużyny A oznacza, że prawdopodobieństwo wystąpienia konkretnego zdarzenia wynosi %.

Metodą obliczania w tym przypadku, jest: 1 / 1,5 * 100 = 67 (wzór: 1 / kurs * 100 = prawdopodobieństwo w procentach). 

Do osiągnięcia sukcesu niezbędne jest zrozumienie tego sposobu myślenia.Nie wystarczy powiedzieć, że Drużyna A jest lepsza. Aby uzasadnić zakład, Drużyna A musi być na wygranej pozycji przez co najmniej 68% gry. Ponieważ jednak może być tylko jeden zwycięzca, wynik zakładu jednostkowego będzie wynosił +0,5 (1,5 wypłaty minus 1,0 zakład) lub -1,0 (przegrana zakładu). Z perspektywy czasu bardzo trudno jest ocenić, czy zakład był opłacalny, czy nie.

Jakie są zadania bukmachera?

Najpierw bukmacher musi zdefiniować i obstawić zakłady, tj. na jakie sporty i gry w tej kategorii jego Klienci mogą typować zdarzenia.Po zakończeniu tego kroku bukmacher może obliczyć kursy dla programu bukmacherskiego, na które składają się takie czynniki, jak statystyki i liczba graczy.Szanse pokazują graczowi zarówno prawdopodobieństwo wygrania poszczególnych zakładów, jak i możliwy zysk, który można osiągnąć dzięki zakładowi.Bukmacher akceptuje następnie zakłady graczy, zarządza nimi, a następnie wypłaca wygrane osobom, które wytypują poprawnie.W tym samym czasie bukmacher musi sprawdzać i równoważyć aktualne zakłady kilka razy dziennie – jeśli wystąpią jakiekolwiek zmiany, kursy zostaną odpowiednio zmienione.

Skąd pochodzą bukmacherzy?

W szczególności angielskie firmy bukmacherskie wydają się być dziś dobrze znane i cieszą się dużym zainteresowaniem wśród graczy – nic dziwnego, ponieważ bukmacherzy tacy jak Ladbrokes czy William Hill należą do najbardziej znanych bukmacherów na świecie i mają nie tylko bardzo dobrą reputację, ale także często – dekady doświadczenia w swojej pracy.

Cel bukmachera

Oczywiście bukmacher zawsze chce i musi osiągnąć pewien zysk ze swoich zakładów sportowych, aby przynajmniej pokryć własne koszty. Dlatego każdy bukmacher stara się ustawić swoje szanse w taki sposób, aby zarabiał w każdym przypadku i przy każdym możliwym wyniku zakładów, aby zapobiec transakcji ujemnej.

Najczęściej typowane zakłady bukmacherskie

Najpopularniejsze wśród zakładów sportowych są zakłady piłkarskie.  Ale czy naprawdę możesz zarabiać na zakładach piłkarskich? To pytanie jest bardzo kontrowersyjnie. W końcu perspektywa wielkich wygranych jest bardzo kusząca tym bardziej, ze nie masz przed sobą perspektywy wyczerpującej pracy prowadzącej do korzyści finansowych. Czy aby na pewno?

Faktem jest, że obstawianie meczów piłki nożnej zawsze ma wiele wspólnego ze szczęściem.Jeśli masz dobrą strategię i postępujesz zgodnie z kilkoma wskazówkami, zdecydowanie zwiększasz swoje szanse na wygraną.

Wskazówka 1: obstawiaj przeciwko faworytom

Jak wyjaśniono w tym artykule, istnieje wysokie ryzyko straty pieniędzy dla bukmachera, jeśli liczba zakładów na to samo wydarzenie jest nieproporcjonalna do kursów i jeśli typy obstawiane bardzo wysoko, okażą się wygrane. Ponieważ wielu graczy nadal stawia na faworytów, bukmacherzy starają się przywrócić proporcje zakładów i dla faworytów ustalać dość niskie stawki.

Wskazówka 2: Warto obstawiać zakłady długoterminowe

W zakładach długoterminowyc, ogromnym plusem jest to, że typowane z dużym wyprzedzeniem, mają wysokie kursy.  Z tego powodu warto od czasu do czasu zastanowić się nad zakładem długoterminowym – nawet jeśli jest to oczywiście bardziej ryzykowne.

Wskazówka 3: A może remis lub DNB?

Powszechnie wiadomo, że obstawianie DNB (Draw-no-bet – remis = nie ma zakładu)  pomoże Ci wygrać dużo pieniędzy, zmniejszając szanse na ich stratę. W przypadku remisów, kursy często oscylują w granicach powyżej 3 zł.

Wskazówka 4: Realistycznie oszacuj szanse

Podobnie jak w przypadku wszystkich zakładów sportowych, analiza odgrywa również ważną rolę w zakładach piłkarskich.Przed obstawianiem powinieneś przestudiować opinie ekspertów dotyczące poszczególnych wydarzeń.Jeśli informacje o grze są niewystarczające, powinieneś powstrzymać się od obstawiania.

Wskazówka 5: Unikaj zakładów specjalnych

Jeśli nie chcesz wyrzucać pieniędzy  w błoto, powinieneś powstrzymać się od zakładów specjalnych.Tego typu zakłady bukmacherskie zależą wyłącznie od szczęścia, ponieważ żadna wspólna taktyka nie jest tu skuteczna.

Powód: Nie zależy od składu drużyny, czy pierwszym wydarzeniem będzie strzał, aut i czy pewna drużyna zdobędzie więcej rzutów rożnych.W rezultacie takie zdarzenia są trudne do przewidzenia.

Wskazówka 6: postaw na późne bramki

Niezależnie od tego, czy chcesz obstawiać mecze w Bundeslidze, czy w rodzimej Ekstraklasie lub Premier League , wskazane jest stawianie na późne bramki. Bardzo często ostatnie gole padają podczas ostatnich 15 minut gry.

Zakłady bukmacherskie – jak grać by wygrać?

Należy zauważyć, że dostawcy zakładów bukmacherskich zazwyczaj mają przewagę. Marża ich zysku jest już uwzględniona w kursie. Najlepsi bukmacherzy zyskują od 93% do 96% kwoty dziennych wpłat! Taka sytuacja może być odwrócona dzięki tylko i wyłącznie doświadczeniu graczy, posiadających specjalistyczną wiedzę i wyrafinowanie. Rozsądna strategia zakładów sportowych jest również pomocna.

Typowa wskazówka dotycząca zakładów sportowych

Poniżej chcemy szczegółowo wyjaśnić zakłady sportowe na dwóch przykładach. Chcemy podkreślić różnicę między zakładem 2-drogowym a 3-drogowym.

Zakład 3-drogowy

Oferty zakładów 3-drogowych są znane przede wszystkim z piłki nożnej. W tej formie można również typować hokej lub piłkę ręczną. Zasadniczo zawsze chodzi o wygraną, remis lub przegraną. Weźmy wydarzenie z Bundesligi – mecz pomiędzy VFL Wolfsburg, a FC Augsburg. Zakładamy trzech przyjaciół, którzy oceniają grę zupełnie inaczej. Każdy fan obstawia zakład o wartości 10 PLN na inny wynik gry. W naszym przykładzie zakładamy, że mecz w Bundeslidze kończy się wynikiem 2-1.

 • VFL Wolfsburg przeciwko FC Augsburg
 • 1,85 (1) – 3,50 (X) – 4,30 (2)
 • Zwycięstwo VFL Wolfsburg
 • 10 PLN x 1,85 = 18,85 PLN wygranej
 • Zakład Przyjaciela B – Remis
 • 10 PLN x 3,50 = 35,00 PLN możliwego zysku – zakład jest przegrany
 • Wyjazdowa wygrana FC Bayern Monachium
 • 10 PLN x 4,30 = 43,30 PLN możliwego zysku – ten zakład jest również stracony
 • Zasadniczo kwota zakładu jest mnożona przez kursy bukmacherskie, aby osiągnąć możliwą wygraną.

Zakłady 2-drogowe

zakładach 2-drogowych generalnie nie ma możliwości wystąpienia remisu. Na ofertę bukmacherską zawsze można odpowiedzieć wygraną lub przegraną. Alternatywnie istnieją inne wersje zakładów, które można wyjaśnić za pomocą over / under, parzysty / nieparzysty lub tak / nie. Najpopularniejsze wśród bukmacherów w strefie 2-drożnej są bez wątpienia zakłady na tenisa. Tutaj weźmy przykład z oferty Bet365 . W szczególności zdecydowaliśmy się na grę ITF w Kairze między Haną Mortagy i Lisą Marie Maetschke. Tutaj również zakładamy dwóch obstawiających zakłady sportowe, którzy obstawiają przeciwne sobie typy.. Oczekujemy, że ulubiona Hana Mortagy wygra.

 • Hana Mortagy – Lisa Marie Maetschke
 • 1,50 (1) – 2,50 (2)
 • Zakład A – wygrana Mortagy
 • 10 PLN x 1,50 = 15,00 PLN ZYSK
 • Zakład B – zwycięstwo Maetschke
 • 10 PLN x 2,50 = 25,00 PLN możliwy zysk – pieniądze są tracone

Zakłady bukmacherskie kombinowane

Zakłady kombinowane są bardzo popularne, szczególnie wśród graczy rekreacyjnych. Pozytywnym w tym przypadku jest fakt, że zyski można bardzo zwiększyć dzięki mnożeniu szans. Wadą jest jednak to, że nieprawidłowy wybór zakładu prowadzi do utraty całej stawki. Poniżej znajduje się wyjaśnienie dotyczące zakładów sportowych na kombinację typów dla Bundesligi z czterema grami:

 • VfL Wolfsburg – FC Augsburg, typ: 1, kurs: 1,85
 • FC Ingolstadt – Hamburger SV, typ: 2, kurs 3.30
 • Werder Bremer – Bayern Monachium, typ: 1, kurs: 12,00
 • RB Lipsk – 1890 Hoffenheim, typ: 2, kurs: 4,80

Jeśli obstawiający chce z powodzeniem wytypować wygraną, wszystkie cztery mecze w niemieckiej lidze muszą zakończyć się remisem. Na przykład, jeśli tylko FC Bayern Monachium wygra w Bremie, cały kupon zostanie uznany za przegrany.

Zakład jest rozliczany w następujący sposób:

 • 1,85 x 3,30 x 12,00 x 4,80 = 351,65.00 całkowity kurs x stawka 10 PLN = 48.00 PLN możliwego zysku

Ten mały przykład pokazuje potencjał zakładów sportowych.

Czym są zakłady systemowe?

                Zakłady systemowe to hybryda zakładów pojedynczych i zakładów kombinowanych. Duża liczba pojedynczych zakładów jest rozgrywana w zdefiniowanych kombinacjach. W przeciwieństwie do klasycznego zakładu kombinowanego, nie jest absolutnie konieczne, aby wszystkie pojedyncze zakłady były dokonywane w celu wygenerowania wygranej. Na przykład w systemie 2/4 wszystkie możliwe kombinacje dwóch są rozgrywane w opcji czterech pojedynczych zakładów. Jeśli planowany jest zakład systemowy 2/4 ze zwycięstwami z Bayernu, Dortmundu, Schalke i Wolfsburga, bukmacher automatycznie gra kombinacje Bayern + Dortmund, Bayern + Schalke, Bayern + Wolfsburg, Dortmund + Schalke, Dortmund + Wolfsburg i Schalke + Wolfsburg.

Jeśli mistrzowie z Bayernu nieoczekiwanie zawiodą, ale pozostałe trzy kluby wygrywają, trzech z sześciu graczy odnosi sukcesy i wygrywa.

Zakłady bukmacherskie tylko dla osób pełnoletnich

Ze względu na polskie ustawodawstwo, typowanie zakładów bukmacherskich dopuszcza się tylko w przypadku graczy będących w wieku 18+ oraz grających u bukmacherów zarejestrowanych w Polsce. Należy pamiętać, że obstawianie zakładów u zagranicznych bukmacherów grozi konsekwencjami prawnymi!

[wp-faq-schema]

                Decydując się na typowanie wydarzeń „za pieniądze” musisz również wiedzieć, że zakłady bukmacherskie są grą hazardową i mogą uzależnić!

Oceń Bukmachera
[Total: 0 Average: 0]